Tatil, Otel ve Seyehat Kültürü

Ülkemizin çeşitli tatil beldelerini ve otelleri sizler için gezerek tatil ve seyahat kültürünün renkli dünyasının nabzını tutan Tatilin Ayaklı Google'ı Alper Tekbaş gördüklerini, yaşadıklarını ve tecrübelerini paylaşmaya devam ediyor. 


Merhaba;


Kış tatili dönemini geride bırakarak havalarla birlikte içimizin de ısındığı ve yaz tatili heyecanını yaşamaya başladığımız şu günlerde bakalım tatil beldeleri ve otellerin renkli dünyasında neler olacak…


Türkiye'de ve Yavru Vatan Kıbrıs'ta farklı programlar yaparak tatili heyecanını yaşamaya hazırlanan tatilciler 2013 yaz tatili sezonuna merhaba dedi.


2012 yılında ülkemiz Turizm açısından dopdolu bir yıl yaşandı. Otellerimizin yüksek doluluk oranları dünyada yaşanılan tüm krizlere rağmen, ülkemizin çok tercih edilerek ve seyahat planı yapılan bir turizm ülkesi olması bizleri sevindirdi ve 2013 yılında da aynı sevinci yaşamayı ümit ediyoruz. Gerek deniz, kum, güneş, gerek kültürel, gerekse iş seyahatleri için yurdumuzun dört bir yanı ve cennet ada Kıbrıs’ın tercih edilmesi ülke ekonomisi açısından da sevindirici. Bakalım 2013 yılında ülkemizde tatil dönemi yaşanacak. Hangi bölgeler revaçta olacak? Erken rezervasyon ne derece daha artacak? Kış turizmi, sağlık ve termal turizminin yapıldığı bölgeler ne kadar canlı olacak? Yine adım adım Türkiye’yi gezerek, görerek sizlerle paylaşarak 2013 yaz sezonunda da otellerin, seyahat acentalarının, gastronomi dünyasının, eğlence dünyasının, ulaşım şirketlerinin ve fuarları nabzını tutmaya devam edeceğiz. Tatilcilerin doğru tatil, mekan ve otel tercihleri yapmalarında bir nebze katkıda bulunabilirsek ne mutlu bize. Yine sektörün göz dolduran başarılı yöneticileri ve çalışanları, otellerdeki kadro değişiklikleri ve gelişmelerle ilgili paylaşımlarımız sizlerle olacak.


2013 Yılında Hayallerinizin Tatilini Nerede Yapacaksınız


Tatile gitmek herkesin hayali olsa gerek. Bir an olsun dinlenmek, gezmek, görmek, sevdiklerimizle keyifli zamanlar geçirmek için, yenilenmek için diye söyleyebileceğimiz yazabileceğimiz birçok sebebi sıralayabiliriz. Gerek yurtiçi gerekse yurt dışı seyahatlerimiz hayatımızın vazgeçilmez bir yönü oldu. Kimimiz Karadeniz’in yaylalarını özlüyor, kimimiz ise Kapadokya’yı, kimimiz Alaçatı da Kitesurf yapmayı kimimiz ise Kartalkaya da kayak yapmayı , kimimiz Mardin’i kimimiz Nemrut’u kimimiz İğneada’da Longoz ormanların da kaybolmayı kimimiz Amasra’da balık yemeği. Kimimiz ise Kaz dağların da Jeep Safariyi ya da Cunda adasında Taş Kahve de oturmayı, Erzurum da Cağ Kebabı yemeği, Efes Antik kenti Harabelerinde geçmişe yolculuğu, Konya’da Mevlana’yı ziyareti, Bursa Cumalı Kızık ta bir kahvaltıyı, Olimpos ta Yanartaşı, Patara da Noel Baba’nın Sahilini ya da Kaşta, Antalyada, Bodrumda, Marmariste olmayı.


Bodrum ve Akdeniz gecelerini, birbirinden güzel eşsiz koylarımızda mavi düşleri ya da Vogue Avantgarde otelin çikolatalarını veya dünyanın umulmadık bir yerinde olmayı… Gidecek, yapacak ve özleyecek ne çok şey var. Yazmakla bitmez ama paylaştıkça çoğalır. İşte böylesine dopdolu bakmak sevgi ve saygıyla tüm dünyayla buluşmak en güzeli olsa gerek.…


2013 yılında da öncelikle her şeyin başı sağlık sonrasında bol kazanç ve doğru tatil planlarıyla 2013 yılında da hep sizlerle olmayı umut ediyoruz.


O Tatilin Hayali


Bir tatil düşünün bir yabancıya sırf o an içinizden geldiği için sevdiklerimizle beraber o anı çok sonralara taşıdığınız bir resim çekmek için telefon kameranıza ya da fotoğraf makinanıza şuraya basar mısınız diye rica edip gülümsediğiniz heyecanlandığınız bir resim tadında bir tatil. Belki de o yabancı çoktan gitti uzaklara ama size kalan yakınlarınıza, arkadaşlarınıza gösterdiğiniz, twitter da facebook’ta paylaştığınız, tab ettirip yaptırdığınız, çok güzelmiş dediğiniz yine orada olmak istediğiniz bir resim tadında tatil gibi bir yaşam aslında hiçte uzakta değil orada öylece duruyor… içinize huzur veren sizi mutlu eden güzelliklerle kalın ...


Tatil tadında kalın...


Pop